/kranio-sakralna-terapia">

Альтернативна медицина

ПРИКЛАДНА КІНЕЗІОЛОГІЯ. ЕФЕКТИВНА МЕТОДИКА ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ.

м. Чернівці

попередній запис на прийом:

СТАТТІ //

КРАНІО-САКРАЛЬНА ТЕРАПІЯ

  • Автор - Ігор Циркот

Краніо-сакральна терапія. Що таїться за цим незвичайним терміном?

 

Перш ніж приступити до опису механізмів лікування методами краніосакральної терапії давайте розглянемо деякі типові випадки, що зустрічаються в роботі майже кожного доктора.

 

У повсякденній лікарській практиці досить часто зустрічаються хворі, що пред'являють різноманітні скарги, встановити походження яких дуже важко. Ці пацієнти можуть протягом багатьох років ходити по різним фахівцям, нескінченно обстежуватися і лікуватися не отримуючи при цьому ніякого позитивного результату. 

Максимум на що вистачає зусиль класичної медицини і фармакологічної терапії - це деяке полегшення симптоматики строком на кілька тижнів або місяців. Але безпорадно розведені руки лікарів, нездатних встановити діагноз, - ще не привід впадати у відчай.

 

Сучасні дослідження в остеопатії встановили, що причиною багатьох «невиліковних» станів часто є порушення в роботі так званої краніо-сакральної системи тіла.

 

Термін краніо-сакральна система походить від слів «краніум» - череп і «сакрум» - крижі. Остеопати позначають цим терміном анатомічний і функціональний комплекс утворень на рівні центральної нервової системи, що включає мозкові оболонки, головний і спинний мозок, стінки мозкових шлуночків, кістки черепа і з'єднуючі їх шви, хребет, включаючи крижі і куприк, мембрани, що вистилають спинномозковий канал (тверда мозкова оболонка), системи мозкового і спинно-мозкового кровообігу.

 

Сполучною ланкою краніо-сакральної системи є спинномозкова рідина (ліквор). По суті, спинномозкова рідина і внутрішньомозкові мембрани - це серцевина краніо-сакральної системи.

 

Встановлено, що головний мозок функціонує в режимі ритмічної пульсації, виробляючи синтез і викид спинномозкової рідини в порожнині мозку з періодичністю в 6-14 коливань в хвилину. Під час викиду і подальшого всмоктування ліквору активізуються біохімічні, обмінні процеси, відбувається живлення мозку і регулювання роботи периферичної нервової тканини. Нейромедіатори (гормони нервової системи), що надходять в спинномозкову рідину, забезпечують нормальне функціонування багатьох життєво важливих центрів, що регулюють:

- серцеву діяльність;

- дихання;

- роботу ендокринних систем;

- цикл сну і неспання;

- обмінні процеси та інші функції людського тіла.

 

Остеопати знають, що для нормальної роботи краніо-сакральної системи, всі її компоненти повинні рухатися безперешкодно. Якщо відбудеться хоча б незначне порушення розкриття в нормі рухомого черепного шва, в цій ділянці мозок буде здавлений і функція його може порушитися. Подібні зміни приведуть до ураження різних ланок краніо-сакральної системи, місцевій зміні мозкових мембран і нервової тканини. Порушення рухливості може поширитися і на нижче лежачі структури, залучаючи до процесу крижі, таз, змінюючи ритміку пульсації спинномозкової рідини.

 

Очевидно, що слідом за цим настає дезорганізація нервових функцій, клінічно проявляються різні хворобливі стани.

 

Пошкодження краніо-сакральної системи визначаються остеопатією найчастіше після:

1) різних аварій, дорожньо-транспортних пригод;

2) черепно-мозкових травм (включаючи спортивні, побутові, виробничі, а також травми, отримані під час катастроф і бойових дій - оглушення вибуховою хвилею - баротравма). При цьому істотні пошкодження можуть залишатися не тільки після важких, але і після легких черепно-мозкових травм;

3) родових травм, що мають особливе значення для подальшого формування нервової та опорно-рухової системи дитини.

 

Пошкодження компонентів пластичної дитячої краніо-сакральної системи може відбуватися в:

- дородовому періоді (перинатальна травма), в слідстві гіпертонусу матки, зсувів кісток тазу матері, інших травматичних факторів;

- при народженні (натальна, родова травма), в слідстві травматизації черепа при проходженні по родових шляхах, невдало виконаних акушерських посібників;

- ранньому післяпологовому періоді (постнатальна травма) і пізніше. Про перенесених дітьми травмах, особливо легень, батьки часто забувають, а між тим наслідки їх можуть бути причиною багатьох страждань.

 

Пацієнтам кабінету функціонального лікування "Альтернативна медицина" в цьому плані пощастило, адже вони можуть отримати висококваліфіковану допомогу у сертифікованого фахівця - краніо-сакрального терапевта.

 

Вибір за Вами!

 

Якщо Вас зацікавила інформація і Ви бажаєте покращити свій рівень здоров'я - маєте можливість записатись на прийом до спеціалістів кабінету відновного лікування

"Альтернативна медицина"

тел: